top of page

ХВОРОБА НОТТА

стенозуючий лігаментит, trigger finger або палець, що клацає. Зустрічається дуже часто. На початкових стадіях лікується введенням гормональних препаратів. Якщо картина клацання триває місяцями - слід лікуватися оперативно. Ми пропонуємо операцію без розрізу - малоінвазивну лігаментотомію. В порівнянні з такою ж операцією через розріз, тривалість лікування скорочується на 3-4 тижні. Ефект відбувається моментально і пацієнт може користуватися рукою одразу після такої операції, мочити кисть можна вже на третю добу з дня операції. На відміну від інших методів лікування після малоінвазивної лігаментотомії рецидивів практично не буває. На малюнку зображено, як відбувається процедура малоінвазивної лігаментотомії анулярної зв'язки А1, яка внаслідок гіпертрофії утискає сухожилок і не дає йому вільно функціонувати.

рис 2.tif

Як бачите, навколо цієї зони є купа важливих структур в кількох міліметрах одна від одної, ушкодження яких при призведе до плачевних наслідків, тому хірург має чітко орієнтуватися в тому, що він робить. Ми неодноразово проводили майстеркласи по підготовці фахівців до подібних втручань. Першим відпрацюванням мають бути вдалі спроби на макеті:

Фахівцю в подальшому потрібно пройти ще кілька рівнів відпрацювань методики перед тим, як перейти до допомоги хворим людям.

Тривалість процедури разом з підготовкою знеболенням і видачею заключення складає не більше години. Після такої процедури людина одужує практично одразу і рецидивів не буває. Найголовніша відмінність нідлінгу очевидна - операція проводиться не через розріз, а через прокол. Це означає, що:

  • не розсікається шкіра та підшкірна клітковина

  • не накладаються шви

  • не потрібні тривалі перев'язки та вихід на лист непрацездатності

  • немає больового синдрому

На наступному відео можна побачити приклад малоінвазивної лігаментотомії (процедури нідлінгу) анулярної зв'язки А1 у пацієнтки на двох руках одночасно в режимі реального часу.

У дорослих така процедура проводиться під локальною анестезією. У дітей, які психологічно зрілі, так само можна провести локальне знеболення. Дітям на грудному вигодовуванні пропонується так звана "Milk anaesthesia", тобто процедура знеболення та нідлінгу проводиться, коли дитина засинає під час годування. В інших випадках дітям також виконуємо місцеву анестезію перед процедурою. При цьому дуже важливою є участь та впевнена мотивованість батьків. Використовується домінанта, яка відволікає дитину від процедури знеболення. Через кілька хвилин після цього виконується власне процедура нідлінг лігаментотомії і вона є безболісною. Приклад одужання дитини наведений нижче:

Цікаві публікації за даною темою:

Щелкающий палец не всегда щелкает

Проста і швидка процедура, без розрізу, раз і назавжди виліковує пацієнта при стенозирующем лигамент на рівні ануллярной зв'язки А1. Власний досвід лікування нідлінгом вже близько 200 подібних випадків за останні 5 років. До цих пір більшість хірургів для цього роблять розріз 10-15 мм, щоб побачити зв'язку. Виникає питання - навіщо її бачити? Вона завжди в одному і тому ж місці. Так поруч судини, нерви і сухожилля. Але хірург повинен чітко орієнтуватися в анатомії. Якщо роблять розріз - він повинен зажити, шви знімають через 2 тижні, тільки через 3 тижні пацієнт зможе мочити руку і користуватися нею, в той час, як після малоінвазивного нідлінга, рукою користуються відразу. Збираючись як то з думками з цього приводу і викладу їх детальніше. Зараз просто продемонструю ще один приклад.

Наймолодші свідомі пацієнти

Цікаві публікації на тему:

bottom of page