top of page

Перелом Буша

Перелом палець молоточок (mallet finger fracture) на пострадянському просторі більш відомий, як перелом Буша, відривний перелом дорзального краю та ін.

На відміну від спонтанного розриву дистальної порції розгинального апарату перелом Буша - досить болісна травма. Він відбувається внаслідок грубої прямого удару, найчастіше м'ячем або при прямому ударі розігнутим пальцем об твердий предмет.
 

БУШ1.jpg

Рис. 1. Репозиція та фіксація перелому за методикою Tetik & Gudemez на пятий день після травми

Рис. 2. Репозиція та фіксація перелому за методикою Tetik & Gudemez

на 18-й день після травми і результат через 6 тижнів

Якщо встигнути протягом 2-3 тижнів, такий перелом лікується без розрізів і не потребує навіть здачі аналізів і оформлення в стаціонар. Функція при цьому відновлюється практично повністю. Тривалі роздуми, зволікання із встановленням шпиць, спроби лікувати в шинах, як правило, призводить до затягування часу і, в подальшому, до відкритого втручання, яке не завжди дає відмінні результати. Але тим не менш пацієнти рано чи пізно звертаються по допомогу, оскільки кожен рух рукою в кишеню або в сумку нагадує болем та дискомфортом. Зігнута фаланга пальця постійно зачіпляється і часто порушує не лише професійні рухові стереотипи, а навіть просту побутову діяльність. 

Буш2.jpg
Буш_атракція.jpg

Рис. 3. Репозиція та фіксація перелому за методикою А-тракція через 1,5 місяці після травми

Нами запропоновано новий спосіб хірургічного лікування застарілого відривного перелому тильного фрагмента дистальної фаланги пальця кисті. Під час операції видаляється рубцева тканина, яка заважає консолідації кісткових фрагментів і встановлюється конструкція, яка чітко направляє фрагмент на своє місце та здійснює постійну компресію в міжфрагментарному просторі.

Рис. 4. Репозиція та фіксація перелому за методикою А-тракція через 2 місяці після травми

Буш_атракція 1.jpg
bottom of page