top of page

Хвороба Де Кервена

один з найбільш розповсюджених тунельних синдромів на межі передпліччя та кисті, там, де купа сухожилків проходить у вузьких фіброзних каналах. Що є причиною? Постійні монотонні рухи пов'язані з відведенням кисті та 1 пальця (у спортсменів вихідного дня, при монотонній роботі молотком, сапкою, тощо). Часто виникає у породіль під час годування груддю та носіння малечі на руках (мамина ручка").

Діагностика

Достатньо огляду пацієнта, щоб поставити діагноз. Головною клінічною ознакою є симтом Ейхофа ( Eichhoff's test, Рис 1.) - різкиий біль навколо шилоподібного виростка променевої кістки при приведенні кисті із затисненим в кулак великим пальцем, як це зображено на малюнку.

Інструментальним підтвердженням може стати УСГ або МРТ дослідження.

Окрім локальних процесів внаслідок гормональних зрушень та набряку внаслідок перевантажень інколи в каналі проходять додаткові м'язи, як варіант анатомії (Рис 2.)

Лікування при гострому синдромі Де Кервена полягає у введенні гормонального препарату локальної дії в 1 канал розгиначів (краще підл УСГ контролем) та призначенні фібринолітиичних і теплових процедур.

Коли процес персистує понад 3-4 тижні, ефективність консервативного лікування значно падає, а ймовірність рецидиву зростає.

В такому випадку краще лікуватися оперативно - правильно виконаний реліз 1 каналу розгиначів дає швидке і повне одужання без рецидивів.

Помилки та ускладнення

Однак існує і ймовірність помилок та ускладнень оперативного лікування, про які має хзнати хірург і не допускати їх під час втручання: 1) пошкодження чутливої гілки променевого нерва; 2) недостатнього розісчення стінок каналу; 3) недорозсічення внутрішньоканальних септ, при їх наявності; 4) хронічний підзвих сухожилків внаслідок неправильного розтину стінки каналу.  

Симптом Фінкельштейна при хворобі Декервена
декервен.jpg

Рис 1.

Рис 2.

bottom of page